Montaż Fototapet Warszawa

Fototapety w Biurach

Fototapety często kojarzą się z końcem lat 90, kiedy to druk wielkoformatowy stał się ogólnodostępny. Z czasem zaczął tracić na popularności i obecnie przez wielu kojarzony jest ze swego rodzaju archaizmem. Jest to pogląd niesłuszny i niejednokrotnie krzywdzący. Fototapety, wraz z foliowaniem przeszkleń i witryn to najlepsza metoda, aby nadać wnętrzu niezapomniany charakter. Montaż fototapet jest więc jedną z najlepszych metod na personalizację wnętrz.

Fototapetę w biurze znajdziemy przede wszystkim w salach konferencyjnych, gdzie pozwalają one w sposób niebanalny nawiązać do nazw sal i nadać im głębszy sens.

Sala Giewont z wydrukowaną panoramą tatr, lub sala Mars ze zdjęciami z Curiosity? To najlepszy sposób, aby pracownicy bez problemu trafiali do odpowiednich sal.

Fototapety w Restauracjach

Równie popularne są obecnie fototapety w restauracjach. Ważne jest jednak, aby były one umiejętnie wkomponowane i służyły do dopełnienia wnętrza. Odpowiednie ustawienie dekoracji na pierwszym planie jest tu kluczowe. Dopiero umieszczenie fototapety na dalszym planie pozwala podkreślić głębię wnętrza. Ważne też jest tutaj odpowiednie oświetlenie, pozwalające zatracić optycznie różnicę między przestrzennymi dekoracjami i płaską fototapetą.

Moda na fototapety w restauracjach przywędrowała do nas z zachodu, gdzie wykorzystywane one były do nadaniu miejscu niezwykłego charakteru. Na zdjęciu po lewej widać, jak zręczne wykorzystanie dekoracji i fototapet sprawia, że wnętrze jest spójne, ciekawe i przyciągające uwagę.

Druk i Montaż Fototapet

Zajmujemy się drukiem i montażem fototapet w biurach, restauracjach, hotelach, siłowniach i wielu innych miejscach. Nie przerażają nas duże rozmiary i nietypowe powierzchnie. Fototapety docinamy na miejscu, zapewniając, że łączenia są praktycznie niewidoczne.

Posiadamy ekipę doświadczonych monterów, dbających o precyzję montażu. Gwarantujemy wykonanie prac na najwyższym poziomie. W przypadku pojawienia się niedoskonałości, na własny koszt wymienimy fototapetę na nową.

Działamy we wszystkich miastach Polski!

Materiały i Technika Wydruku

Fototapeta może być wykonana w dowolnej metodzie druku wielkoformatowego. Mowa tu o:

  • Druk Solwentowy,
  • Druk Lateksowy,
  • Druk UV,
  • Druk Offsetowy.

Naszą preferowaną metodą jest druk lateksowy, zapewniający świetne odwzorowanie kolorów i dużą rozdzielczość wydruku. Aby zapewnić jak najwyższą odporność mechaniczną, oraz jeszcze większą głębię kolorów, wszystkie nasze fototapety laminujemy w technologii laminatu płynnego. Dzięki temu tapety nie niszczą się nawet w ruchliwym hallu. W przypadku zabrudzeń, wystarczy je umyć wilgotną szmatką.

Jak przebiega montaż?

Montaż fototapety jest podzielony na kilka etapów. Pierwszym etapem jest pomiar u klienta, oraz ustalenie jak powinna zostać przygotowana powierzchnia do montażu. Następnie, służymy doradztwem w wyborze zdjęć, lub sami możemy je wybrać zgodnie z zaleceniami. Fototapeta jest drukowana i laminowana w naszej drukarni. Gdy klient jest gotowy do montażu, wysyłamy ekipę montażystów, którzy wykonają montaż wraz z docięciami u klienta. Ostatnim etapem jest odbiór wykonanych prac wraz ze sprawdzeniem jakości wykonanej pracy.

Służymy również pomocą w doborze zdjęć. Możemy wydrukować zdjęcia klienta, pobrać zdjęcia wg. wymagań z płatnych baz, lub zasugerować darmowe repozytoria, jak np. unsplash, lub płatne, jak shutterstock.

Zapraszamy do kontaktu już dziś, aby uzyskać wycenę!

Jak wykorzystać fototapetę w aranżacji wnętrza?

Niektórym Fototapeta kojarzy się z kiczem charakterystycznym dla lat 90, inni widzą w niej modny i oryginalny dodatek do wystroju wnętrza. A jak jest w rzeczywistości? Na początku trzeba zaznaczyć, że nowoczesne fototapety nie mają za wiele wspólnego z tymi, które były na topie kilkanaście lat temu. Dziś są to wysokiej jakości produkty, które dobrze zastosowane, dodają wnętrzu dynamiki, a także mogą poprawić jego proporcje. Znacząco również zwiększają atrakcyjność pomieszczenia.

Biuro – czy to dobre miejsce na fototapetę?

Aranżacja biura to proces, podczas którego należy zadbać o jak największą ergonomię przestrzeni. Ma być to miejsce, które sprzyja pracy umysłowej, najlepiej więc unikać zbędnych rozpraszaczy. Ale czy puste, białe ściany to dobry kierunek? Zdecydowanie lepiej jest postawić na fototapetę, która w jakiś sposób nawiąże do branży, w której działa firma. Będzie ona stanowić atrakcyjną dekorację, ale może również wpłynąć na nastroje pracowników. Dobrze dobrana będzie stymulować ich do pracy, jednak nietrafione wzory i barwy dadzą odwrotny rezultat.

W jaki sposób zatem wybrać fototapetę do biura? Na przykład dla branży kreatywnej świetnym rozwiązaniem będą pobudzające wyobraźnię i wprowadzające wesoły nastrój barwne wzory. Natomiast w przypadku firm, których pracownicy wykonują pracę wymagającą spokoju i skupienia, o wiele lepiej sprawdzą się desenie przedstawiające las, górskie widoki lub taflę wody. Taka fototapeta nie tylko będzie sprzyjać koncentracji, ale także pomoże zredukować poziom stresu pracowników. Innym sposobem na skupienie czy wyciszenie są fototapety o monochromatycznych barwach, najlepiej utrzymane w kolorystyce nieco przygaszonej. Warto jednak ostrożnie dobierać tego typu wzory, ponieważ w zbyt dużej ilości mogą przytłaczać i negatywnie wpływać na nastrój osób w biurze.

Jak poprawić proporcje wnętrza za pomocą fototapety?

Poza funkcją czysto dekoracyjną, fototapeta ma również inne zastosowania. Umieszczając ją w odpowiednich miejscach można w prosty sposób poprawić proporcje wnętrza, które jest zbyt długie lub dość małe. Decydują się na taki krok, warto pamiętać o kilku zasadach aranżacji. 

Po pierwsze, istotny jest kolor. Ma on duże znaczenie dla wnętrza. Jasne barwy powiększają przestrzeń i sprawiają, że wizualnie jest bardziej przestronna. Z kolei kolory ciemne działają na odwrót i mogą pomieszczenie pomniejszyć, przytłoczyć. Podobny efekt dają również odcienie intensywne, krzykliwe, jak również skomplikowane wzory w kontrastowych barwach. 

Kolejną kwestią jest perspektywa. Fototapety pomagają w osiągnięciu wrażenia głębi w pomieszczeniu. W tym celu najlepiej wybierać motywy z widokiem na molo czy uliczkę, których początek znajduje się „w pomieszczeniu”, natomiast koniec – w oddali. Sprawia to wrażenie, jakby obraz „wchodził w ścianę”, co optycznie wydłuża wnętrze. Podobny rezultat można uzyskać, wykorzystując wzór z oknem oraz widokiem, które jest za nim. 

Przedstawione powyżej metody są skuteczne w przypadku konieczności optycznego powiększenia niewielkiego biura. Istnieją jednak sposoby na to, aby poprawić nieco proporcje wnętrza, które na przykład ma niski sufit czy wyjątkowo wąską ścianę. Nieocenione stają się tutaj linie – pionowe oraz poziome, używane w zależności od potrzeb. Oczywiście można wybrać klasyczną tapetę w paski lub namalować je na ścianach, ale zdecydowanie ciekawszy efekt da przyklejenie fototapety. Nie musi być to wcale motyw zwykłych linii. Doskonale będzie wyglądać na przykład tapeta, na której znajdzie się las z wyraźnie zaznaczonymi pionowymi liniami pni drzew. W ten sposób najprościej dodać pomieszczeniu wysokości. Jeśli natomiast celem jest „przybliżenie” sufitu w zbyt wysokim biurze, warto to zrobić za pomocą fototapety, na której zaznaczony jest poziomy horyzont.