Filc na ścianę

W naszej ofercie odnajdziecie Państwo naturalne filce wełniane czołowych niemieckich producentów. Filc stosowany jako okładzina ścienna oferuje szereg zalet: sprawia, że pomieszczenia stają się cieplejsze, przyjemniejsze, ale też zapewnia znakomite właściwości akustyczne. Wykonany w 100% z naturalnej wełny nie jest elektrostatyczny, a dzięki odpowiedniej impregnacji jest łatwy w czyszczeniu i użytkowaniu.

Idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy: 100% ekologiczny dzięki wykorzystaniu wyłącznie owczej wełny i naturalnych barwników. Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają atesty trudnopalności wg klasyfikacji DIN EN 13501-1 – w klasie B-s2, d0. Dzięki temu, iż jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem gwarantujemy najniższe ceny. Oferujemy oczywiście pełne wsparcie projektowe: począwszy od kalkulacji zużycia materiału, poprzez pełną obróbkę: cięcie, CNC, laser, laminowanie, skończywszy na usłudze montażu. 

Zaproś naturę do swojego wnętrza, zainspiruj się filcem wełnianym, stwórzmy wspólnie wyjątkowe wnętrza! 

Dzięki szerokiej gamie oferowanych grubości: 2, 3 oraz 5 mm, oraz szerokościach rolek od 145 do 180 cm jesteśmy w stanie podjąć się każdego zlecenia. Aby poznać szczegóły prosimy o przesłanie zapytania. Współpracujemy z najlepszymi. Działamy między innymi z firmami BWF Feltec oraz Muraspec.

Filc w biurze

Filc jest materiałem bardzo popularnym w przestrzeniach biurowych. Jest to materiał bardzo odporny na uderzenia oraz zabrudzenia. Dzięki wykorzystaniu jedynie naturalnych składników (100% wełna) jest też bardzo przyjemny w dotyku. Wnętrza ze ścianami obitymi filcem wyglądają elegancko i przyjaźnie.

Oferujemy również montaże filcu siłami własnymi. Działamy wspólnie z Wykleimy.pl

Filc akustyczny

Oferowany przez nas filc charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi. Ściany pokryte filcem znacząco redukują pogłos w pomieszczeniach. Jego właściwości akustyczne wynikają z tworzenia pułapek powietrznych pomiędzy naturalnymi włóknami filcu. Wyjątkowo skuteczny jest w tłumieniu niskich tonów, które są wyjątkowo uciążliwe w pracy biurowej.

Zredukowany czas pogłosu znacząco poprawia rozumienie mowy oraz obniża uciążliwość hałasu. Nie bez powodu, w 2015 roku norma PN-B-02151-4:2015-06 zaczęła definiować obowiązkowe parametry akustyczne pomieszczeń. Kluczowymi parametrami są tutaj: czas pogłosu, oraz wskaźnik transmisji mowy. Wykorzystanie filcu znacząco poprawia te parametry.