TOP 5 sposobów na hałas w biurze

Na nadmierny hałas w biurze skarży się już 3 na 5 pracowników. Sprawa jest prosta, gdy hałas dochodzi z ruchliwej ulicy czy agregatów umieszczonych na zewnątrz. Wtedy często wystarczy prosta regulacja okien wraz z wymianą uszczelek. Ale co zrobić, gdy źródło hałasu znajduje się w samym biurze? Przedstawiamy 5 rozwiązań pozwalających poprawić akustykę pomieszczenia i podnieść komfort pracy. Co ważne, rozwiązania te można zastosować już w istniejących biurach, unikając kosztownych remontów.

1. Ścianki akustyczne

Jest to jedno z podstawowych rozwiązań, przynoszące doskonały efekt. Ścianka akustyczna to lekki, mobilny element wydzielający przestrzeń. Przynosi on nie tylko znaczną poprawę akustyki w całym pomieszczeniu, ale też pomaga w uzyskaniu bardziej indywidualnego klimatu stanowiska pracy.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest duża elastyczność. Panele te nie wymagają trwałego przywiązania do podłoża. Dzięki temu można na bieżąco aranżować przestrzeń do swoich potrzeb.

2. Panele akustyczne

Panele akustyczne składają się z piankowego rdzenia o grubości od 20 do 50 mm, obicia tapicerowanego i płyty, utrzymującej kształt panelu. Montaż paneli jest bardzo prosty, można je umieścić praktycznie na każdej powierzchni. Co ważne, aby uzyskać zauważalny efekt, wystarczy pokryć 20% powierzchni ścian, a pogłos zostanie znacząco zredukowany.

Produkujemy panele pod indywidualne zamówienie. Jesteśmy w stanie wykonać ich dowolny kształt oraz dobrać obicie tak, aby pasowało do dowolnego wnętrza.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest również możliwość jednoczesnego podzielenia biura na strefy. Dzięki różnym kolorom paneli i wykładzin możemy w czytelny sposób rozdzielić np. dział projektowy od działu sprzedaży.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami aby uzyskać próbki.

3. Akustyczne obicia ścian

Zamiast zwykłej farby na ścianach warto rozważyć materiał zapewniający lepsze właściwości dźwiękochłonne. Jednym z przykładów może być tutaj filc lub tapety akustyczne.

Filc pozwala osiągnąć ciekawy efekt wizualny, montaż może zostać wykonany na istniejące ściany już w trakcie jednej nocy, a zapewnia nieporównywalnie lepszą specyfikację akustyczną niż ściana malowana.

Dzięki obróbce CNC możliwe jest uzyskanie dowolnych wzorów. Może to być efekt lasu , morza i plaży, czy nawiązujący do klimatu gier retro. Ogranicza nas tu tylko nasza wyobraźnia.

4. Kurtyny dźwiękochłonne

Ciekawym rozwiązaniem są też kurtyny dźwiękochłonne. Wykonane są z grubego materiału o podwyższonym współczynniku pochłaniania fal akustycznych. Jest to rozwiązanie bardzo elastyczne, pozwalające szybko dostosowywać przestrzeń do swoich potrzeb. Dzięki temu, nie musimy wybierać między cichą salą konferencyjną a otwartą przestrzenią co-workingową.

5. Budki telefoniczne

Jest to jedno z rozwiązań, które uderza w źródło problemu, zamiast maskować jego skutki. Akustyczne budki telefoniczne są świetnym dodatkiem do każdego biura. Docenią je zarówno osoby pracujące cały dzień na telefonie, ich współpracownicy używający telefonu sporadycznie oraz osoby chcące załatwić prywatne sprawy z dala od wścibskich uszu.

Obecnie budki są dostępne zarówno jako indywidualne stanowisko pracy jak i mini-salki konferencyjne. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że są one w pełni mobilne. Wymagają jedynie zasilania 230V aby działało w nich oświetlenie, wentylacja i gniazdka elektryczne.

Jesteśmy autoryzowanym dostawcą renomowanych producentów budek. Podołamy również projektom na zamówienie. Skontaktuj się z nami aby uzyskać wycenę!

Istnieje wiele możliwości, aby poprawić akustykę w biurze i poprawić komfort pracy. Służymy kompleksowym doradztwem w tej dziedzinie. Wyciszenie biura nie musi być drogie, można też znacząco podnieść jego walory wizualne. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz uzyskać pomoc w doborze rozwiązań!