Donice z Cortenu

Stal Corten

Corten jest to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Materiał przy kontakcie z powietrzem i wilgocią zaczyna intensywnie rdzewieć, wytwarzając powłokę ochronną. Dzięki temu donice z Cortenu posiadają bardzo dużą trwałość.

Powierzchnia pokryta tym nalotem staje się odporna na dalszą degradację i pozostaje odporna na lata. Jest to obecnie, obok betonu architektonicznego, materiał uwielbiany przez architektów. Dzięki swej uniwersalności znajduje zastosowanie w rzeźbach, donicach a także do pokrycia budynków. Ostatnią charakterystyczną inwestycją jest Brama Miasta Łódź, gdzie dzięki zastosowaniu tego materiału udało się uzyskać bardzo ciekawy efekt.

Proces starzenia się stali CORTEN
Proces starzenia się stali typu „Corten”.
Donice z cortenu

Donice z Cortenu

Jednym z popularnych zastosowań tego materiału są pojemniki na kwiaty. Ponieważ Donice wykonane z Cortenu są świetną ozdobą centrów handlowych, hoteli oraz biur, można je spotkać coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach.

Oferujemy wykonanie donic z Cortenu na wymiar, według projektu inwestora. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, znajdujące uznanie wśród wielu klientów. Nie boimy się nietypowych kształtów, dużych rozmiarów czy krótkich czasów realizacji.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać wycenę!

Ścianki z Cortenu

Kolejnym ciekawym zastosowaniem Cortenu są różnego rodzaju ścianki. Świetnie sprawdzi się tu połączenie z aluminium. Takie kontrastowe zestawienie dwóch materiałów przyciąga wzrok i uwagę.

Dzięki ciekawemu połączeniu materiału ścianki Cortenowe, oraz Cortenowo-aluminiowe są w pełni odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu pozostaną w świetnym stanie na lata. Nie wymagają one konserwacji, nie blakną i nie odkształcają.

Wykonamy ściany z Cortenu o dowolnych wielkościach, kształtach i parametrach.

Ściana z cortenu

Donice z Cortenu – czy sprawdzą się tylko na zewnątrz?

Choć stal kortenowska jest idealnym wyborem, jeśli chodzi o donice umieszczane w ogrodach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawiać je w budynkach. Szczególnie dobrze będą prezentować się w przestrzeni biurowej. Mogą stanowić ozdobę holu, recepcji, ale także pokojów pracowniczych czy gabinetu prezesa. Będą się również doskonale prezentować w salach konferencyjnych czy w pokojach, w których odbywają się zebrania i spotkania z klientami.

Donice wykonane ze stali kortenowskiej to nowoczesny i oryginalny sposób dekoracji przestrzeni ogrodowej, jak i wnętrz biurowych. Pasują do wielu pomieszczeń. Doskonale komponują się z roślinami zielonymi, ale bez problemu można sadzić w nich także wielokolorowe kwiaty. Zaaranżowane w ten sposób kompozycje z pewnością przyciągną niejedno spojrzenie. Donice występują w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego łatwo dobrać odpowiedni model do każdego miejsca.

Jesteśmy producentem donic i ścian cortenowych na wymiar. Zapewniamy kompleksową realizację, od pomiarów i uzgodnień, przez wykonanie aż po montaż u klienta. Zapraszamy do kontaktu aby uzyskać wycenę.