Donice z Cortenu

Stal Corten

Corten jest to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Materiał przy kontakcie z powietrzem i wilgocią zaczyna intensywnie rdzewieć, wytwarzając powłokę ochronną. Dzięki temu donice z Cortenu posiadają bardzo dużą trwałość.

Powierzchnia pokryta tym nalotem staje się odporna na dalszą degradację i pozostaje odporna na lata. Jest to obecnie, obok betonu architektonicznego, materiał uwielbiany przez architektów. Dzięki swej uniwersalności znajduje zastosowanie w rzeźbach, donicach a także do pokrycia budynków. Ostatnią charakterystyczną inwestycją jest Brama Miasta Łódź, gdzie dzięki zastosowaniu tego materiału udało się uzyskać bardzo ciekawy efekt.

Proces starzenia się stali typu „Corten”.

Donice z Cortenu

Jednym z popularnych zastosowań tego materiału są pojemniki na kwiaty. Ponieważ Donice wykonane z Cortenu są świetną ozdobą centrów handlowych, hoteli oraz biur, można je spotkać coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach.

Oferujemy wykonanie donic z Cortenu na wymiar, według projektu inwestora. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, znajdujące uznanie wśród wielu klientów. Nie boimy się nietypowych kształtów, dużych rozmiarów czy krótkich czasów realizacji.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać wycenę!

Ścianki z Cortenu

Kolejnym ciekawym zastosowaniem Cortenu są różnego rodzaju ścianki. Świetnie sprawdzi się tu połączenie z aluminium. Takie kontrastowe zestawienie dwóch materiałów przyciąga wzrok i uwagę.

Dzięki ciekawemu połączeniu materiału ścianki Cortenowe, oraz Cortenowo-aluminiowe są w pełni odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu pozostaną w świetnym stanie na lata. Nie wymagają one konserwacji, nie blakną i nie odkształcają.

Wykonamy ściany z Cortenu o dowolnych wielkościach, kształtach i parametrach.

Donice z Cortenu – czy sprawdzą się tylko na zewnątrz?

Choć stal kortenowska jest idealnym wyborem, jeśli chodzi o donice umieszczane w ogrodach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawiać je w budynkach. Szczególnie dobrze będą prezentować się w przestrzeni biurowej. Mogą stanowić ozdobę holu, recepcji, ale także pokojów pracowniczych czy gabinetu prezesa. Będą się również doskonale prezentować w salach konferencyjnych czy w pokojach, w których odbywają się zebrania i spotkania z klientami.

Donice wykonane ze stali kortenowskiej to nowoczesny i oryginalny sposób dekoracji przestrzeni ogrodowej, jak i wnętrz biurowych. Pasują do wielu pomieszczeń. Doskonale komponują się z roślinami zielonymi, ale bez problemu można sadzić w nich także wielokolorowe kwiaty. Zaaranżowane w ten sposób kompozycje z pewnością przyciągną niejedno spojrzenie. Donice występują w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego łatwo dobrać odpowiedni model do każdego miejsca.

Jesteśmy producentem donic i ścian cortenowych na wymiar. Zapewniamy kompleksową realizację, od pomiarów i uzgodnień, przez wykonanie aż po montaż u klienta. Zapraszamy do kontaktu aby uzyskać wycenę.